^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. +380509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління. Ведення адвокатом таких справ.

1.Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.

        Встановлений порядок управління охоплює систему суспільних відносин, що забезпечують нормальну діяльність державного апарату, інших державних і недержавних організацій у сфері управління, а також чітке дотримання у цій сфері спеціальних правил.

        Родовим об’єктом цієї групи адміністративних правопорушень виступає широке коло суспільних відносин, що стосуються встановленого порядку управління у найрізноманітніших сферах державного управління.

        Безпосередніми ж об’єктами правопорушень цієї групи є конкретні відносини або їх більш звужене коло в даній сфері, зокрема:

громадський порядок і суспільна безпека;

правовідносини у сфері судоустрою, діяльності органів досудового слідства та прокурорського нагляду;

правовідносини у сфері державного управління та контролю;

правовідносини у сфері паспортного режиму та громадянства;

правовідносини у сфері виконання військового обов'язку.

          Найбільш характерними складами адміністративних правопорушень, які посягають на встановлений порядок управління, є:

- Прояв неповаги до суду або Конституційного Суду України,  

- Самоуправство

- «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника поліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону,військовослужбовця»;

- «Порушення правил адміністративного нагляду»;

- «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї»;

- «Порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України».

             З об’єктивної сторони ця група правопорушень характеризується тим, що протиправні діяння можуть вчинятися як шляхом протиправних дій (наприклад, злісна непокора, самоуправство, публічні заклики до невиконання вимог працівника поліції), так і шляхом бездіяльності (наприклад, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду або подання судді, прокурора, слідчого, органу дізнання; особа, яка зобов’язана мати паспорт, проживає без паспорта; іноземні громадяни, особи без громадянства які порушили правила перебування в Україні; військовозобов’язані, призовники, які не з’явились на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної комісії.

        Суб’єктами адміністративних правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління, окрім 1)загальних суб’єктів, виступають особи, які мають також додаткові специфічні ознаки, пов’язані з віком, професійною чи службовою належністю, правовим статусом – спеціальні суб’єкти. Наприклад, до 2)спеціальних суб’єктів належать:

- керівники, начальники, посадові особи, головні спеціалісти, інші посадові особи, повноваження яких мають юридично значущий характер;

- свідки, потерпілі, експерти,перекладачі які ухиляються від явки до органів досудового слідства або дізнання;

        Із суб’єктивної сторони ці правопорушення характерні тим, що значна частина з них вчиняється умисно, рідше – через необережність. В окремих випадках законодавець безпосередньо вказує на умисність протиправної дії (наприклад, умисне псування паспорта).

        Санкції даних правопорушень передбачені у вигляді штрафів та адміністративного арешту у випадках вчинення правопорушень у сфері судоустрою, діяльності органів досудового слідства та прокурорського нагляду (ст. 185, 185-1,185-3, 187).

2.Ведення адвокатом таких справ.

Наприклад, при розгляді справи щодо злісної непокори законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

Порушення:

Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослуж-бовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.

При складанні протоколу за дане правопорушення слід враховувати наступні обставини:

  • вимоги патрульного, повинні бути законними, тобто пред’явленими під час виконання ним службових обов’язків. Про перебування його при виконанні службових обов’язків мають свідчити установлена форма одягу, нагрудний знак, а також пред’явлення відповідного посвідчення;
  • правопорушник повинен знати, що вимоги або розпорядження ставляться (даються) йому саме працівником поліції чи громадського формування, який перебуває на службі по охороні громадського порядку. Для цього патрульний повинен представитися;
  • патрульний, який охороняє громадський порядок, повинен неодноразово повторювати вимоги або давати розпорядження, і тільки після цього може настати адміністративна відповідальність.
Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика