^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. +380509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Розгляд справ про адміністративне правопорушення. Особи, які беруть участь у провадженні в справах про адміністративне правопорушення. Участь адвоката у таких справах.

1.Розгляд справ про адміністративне правопорушення.

   Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, деякі справи можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

  Адміністративними комісіями справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем проживання порушника.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи, а деякі справи у 5-ти денний та 7- ми денний строк, можуть бути й інші строки, встановлені законами.

Повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.

Розгляд справи розпочинається з оголошення складу колегіального органу або представлення посадової особи, яка розглядає дану справу.

Головуючий на засіданні колегіального органу або посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.

У разі коли адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі, посадова особа Національної поліції встановлює особу, за якою зареєстровано відповідний транспортний засіб, а постанова про накладення адміністративного стягнення може виноситися без її участі, яка надсилається фізичній або юридичній особі протягом трьох днів з дня винесення рекомендованим листом із повідомленням на адресу місця реєстрації фізичної особи.

При розгляді справи з’ясовується: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Заслуховуються пояснення фізичної особи чи законного представника юридичної особи, щодо яких ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, показання інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі, пояснення фахівця і висновок експерта, досліджуються інші докази, а в разі участі прокурора у розгляді справи заслуховується його висновок.

При розгляді колегіальним органом справи про адміністративне правопорушення ведеться протокол, який підписується головуючим на засіданні і секретарем цього органу.

Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.

Постанова колегіального органу приймається простою більшістю голосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу, а постанова колегіального органу - головуючим на засіданні і секретарем цього органу.

По справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:

1) про накладення адміністративного стягнення;

2) про застосування заходів впливу;

3) про закриття справи.

     Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування.

Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається під розписку або висилається особі, щодо якої її винесено, про це робиться відповідна відмітка у справі.

Копія постанови в той же строк вручається або висилається потерпілому на його прохання.

2.Особи, які беруть участь у провадженні в справах про адміністративне правопорушення.

  1. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності
  2. Потерпілий - це особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
  3. Законні представники та представники коли є неповнолітні особи або особи з фізичними та психічними вадами.
  4. Захисник, яким може бути адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.
  5. Свідок - особа, якій відомі які-небудь обставини, що підлягають установленню по даній справі.
  6. Експерт - призначається органом (посадовою особою), у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, у разі коли виникає потреба в спеціальних знаннях, у тому числі для визначення розміру майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, а також суми грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, які підлягатимуть конфіскації.
  7. Перекладач - призначається органом (посадовою особою), в провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення.

3.Участь адвоката у таких справах.

    У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

       Повноваження адвоката на участь у розгляді справи підтверджуються довіреністю на ведення справи, посвідченою нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності, або ордером чи дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката або обмеження його прав на вчинення окремих дій як захисника. Витяг засвідчується підписами сторін.

     Якщо особа є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, у розгляді справи про адміністративне правопорушення може брати участь адвокат, який призначений Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зазначений адвокат має права, передбачені частиною першою цієї статті та іншими законами.

  Повноваження адвоката, призначеного Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, підтверджуються дорученням, що видається Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

     На стадії підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення адвокату слід здійснити ряд дій: провести бесіду з довірителем для з'ясування фактичних обставин справи, вивчити обставини справи, дати правову оцінку проблемі і визначити тактику ведення справи. Також адвокату слід встановити обставини, що виключають притягнення особи до адміністративної відповідальності, що пом'якшують можливе адміністративне покарання, що виправдовують підзахисного чи спростовують докази його винності у вчиненні адміністративного правопорушення.

   Встановлення правової кваліфікації є найбільш важливим етапом роботи адвоката на стадії підготовки справи до судового розгляду.

   Адвокату слід з'ясувати наявність обставин, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення.

     Адвокату слід дослідити та проаналізувати наявні у справі докази. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, іншими протоколами, поясненнями особи, показаннями потерпілого, свідків, висновками експерта. При цьому адвокату важливо пам'ятати, що використання доказів, отриманих з порушенням закону, в тому числі доказів, отриманих під час проведення перевірки в ході здійснення державного контролю (нагляду) і муніципального контролю, не допускається.

     Доказом, що заслуговує найбільшу увагу адвоката в провадженні у справах про адміністративні правопорушення, є протокол про адміністративне правопорушення. Адвокат повинен перевірити відповідність даного протоколу закону, як за формою, так і за змістом. Крім того, адвокату необхідно встановити, чи є суттєві недоліки в оформленні протоколу. До істотних недоліків оформлення протоколу відноситься відсутність даних, а саме: дати і місця його складання, посади, прізвища та ініціалів особи, яка склала протокол, відомості про особу, щодо якої порушено справу про адміністративне правопорушення, прізвищ, імен, по батькові, адрес місця проживання свідків і потерпілих, якщо є свідки і потерпілі, місця, часу здійснення події адміністративного правопорушення, Крім того, адвокату слід звернути увагу, чи міститься в протоколі запис про роз'яснення прав і обов'язків фізичній особі чи законному представнику юридичної особи, щодо яких порушено справу про адміністративне правопорушення.

     Адвокату слід проконтролювати, щоб протокол був складений уповноваженою особою, перевірити терміни складання протоколу.         

        Адвокат повинен перевірити правильність та законність затосування заходів забезпечення провадження.

     Завершивши роботу з доказами, адвокат остаточно визначає правову позицію по справі, яка повинна бути узгоджена з особою, чиї інтереси адвокат представляє.

     Адвокату слід звернути увагу на дотримання строків розгляду справи про адміністративні правопорушення.

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика