^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. 0501603550, 0509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Права та обов'язки подружжя по утриманню одне одного. Ведення адвокатом справ про стягнення аліментів на утримання одного із подружжя.

1.Права та обов'язки подружжя по утриманню одне одного.

 1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
 2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може її надавати.
 3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.
 4. Права на утримання не має той із подружжя, хто негідно поводився у шлюбних відносинах, а також той, хто став непрацездатним у зв'язку із вчиненням ним умисного злочину, якщо це встановлено судом.
 5. Той із подружжя, хто став непрацездатним у зв'язку з протиправною поведінкою другого з подружжя, має право на утримання незалежно від права на відшкодування шкоди відповідно до Цивільного кодексу України.
 6. 7. Розірвання шлюбу не припиняє права особи на утримання, яке виникло у неї за час шлюбу.
 7. 8. Після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік, дружина може її надавати.

Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка, дружини під час шлюбу.

 1. 1 Утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою.
 2. 1 За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.
 3. 1 Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед.
 4. 15. Подружжя має право укласти договір про надання утримання одному з них, у якому визначити умови, розмір та строки виплати аліментів. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі його невиконання аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
 5. 16. Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Якщо позивач вживав заходів щодо одержання аліментів від відповідача, але не міг їх одержати внаслідок ухилення відповідача від їх сплати, суд може постановити рішення про стягнення аліментів за минулий час, але не більш як за один рік.
 6. 17. Якщо один із подружжя одержує аліменти у зв'язку з інвалідністю, сплата аліментів триває протягом строку інвалідності. У разі подання відповідного документа про продовження строку інвалідності стягнення аліментів продовжується на відповідний строк без додаткового рішення суду про це.
 7. 18. Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.
 8. 19. Розмір аліментів суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин.
 9. 20. Розмір аліментів, визначений судом, може бути згодом змінений за рішенням суду за позовною заявою платника або одержувача аліментів у разі зміни їхнього матеріального і (або) сімейного стану.
 10. 2 Право на утримання припиняється у разі поновлення працездатності, а також реєстрації повторного шлюбу.
 11. 22. Право одного з подружжя на аліменти, які були присуджені за рішенням суду, може бути припинене за рішенням суду, якщо буде встановлено, що:

1) одержувач аліментів перестав потребувати матеріальної допомоги;

2) платник аліментів неспроможний надавати матеріальну допомогу.

 1. 23. Рішенням суду може бути позбавлено одного з подружжя права на утримання або обмежено його строком, якщо:

1) подружжя перебувало в шлюбних відносинах нетривалий час;

2) непрацездатність того з подружжя, хто потребує матеріальної допомоги, виникла в результаті вчинення ним умисного злочину;

3) непрацездатність або тяжка хвороба того з подружжя, хто потребує матеріальної допомоги, була прихована від другого з подружжя при реєстрації шлюбу;

4) одержувач аліментів свідомо поставив себе у становище такого, що потребує матеріальної допомоги.

 1. 24. Дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності, а також до досягнення дитиною трьох років.
 2. 25. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.
 3. 26. Право на утримання виникає незалежно від того, чи вона працює, яке її матеріальне становище, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
 4. 28. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.
 5. Такі ж права має чоловік, з яким проживає дитина.
 6. 30. Право дружини на утримання припиняється, якщо за рішенням суду виключено відомості про чоловіка як батька з актового запису про народження дитини.
 7. 38. Подружжя, а також особи, шлюб між якими було розірвано, мають право укласти договір про припинення права на утримання взамін набуття права власності на житловий будинок, квартиру чи інше нерухоме майно або одержання одноразової грошової виплати.

Договір, за яким передається у власність нерухоме майно, має бути нотаріально посвідчений. Право власності на нерухоме майно, що передається за таким договором, виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

 1. 39. Якщо особи домовилися про припинення права на утримання у зв'язку з одержанням одноразової грошової виплати, обумовлена грошова сума має бути внесена на депозитний рахунок нотаріальної контори або приватного нотаріуса до посвідчення договору.
 2. 40. Дружина, чоловік взаємно зобов'язані брати участь у витратах, пов'язаних із хворобою або каліцтвом другого з подружжя.

2.Ведення адвокатом справ про стягнення аліментів на утримання одного із подружжя.

                 Дружина чи чоловік можуть звернутися до адвоката з різними проханнями, які випливають із аліментних правовідносин.

                Йдеться про складання таких позовних заяв:

1) про стягнення аліментів під час вагітності дружини;

2) про стягнення аліментів тому з подружжя, із ким проживає дитина до досягнення нею трьох років;

3) про стягнення аліментів тому з подружжя, із ким проживає дитина-інвалід;

4) про стягнення аліментів на користь того з подружжя, хто є непрацездатним і потребує матеріальної допомоги (стягнення аліментів може тривати довічно);

5) про стягнення аліментів тому з подружжя, хто став непрацездатним упродовж одного року після розірвання шлюбу;

6) про стягнення аліментів тому з подружжя, хто є працездатним, але потребує соціальної реабілітації у зв’язку з розірванням шлюбу (право на аліменти може існувати лише впродовж трьох років після розірвання шлюбу);

7) про збільшення або зменшення розміру аліментів, присуджених судом за попереднім рішенням, якщо матеріальний і (або) сімейний стан стягувача чи платника аліментів змінився.

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика