^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. 0501603550, 0509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Завдання Сімейного кодексу України.

Сімейний кодекс України регулює сімейні особисті немайнові та майнові відносини між подружжям, між батьками та дітьми, усиновлювачами та усиновленими, між матір'ю та батьком дитини щодо її виховання, розвитку та утримання.

Сімейний кодекс України регулює сімейні особисті немайнові та майнові відносини між бабою, дідом, прабабою, прадідом та внуками, правнуками, рідними братами та сестрами, мачухою, вітчимом та падчеркою, пасинком, а також між іншими членами сім'ї, визначеними у ньому.

Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

  Регулювання сімейних відносин здійснюється цим Кодексом з метою:

- зміцнення сім'ї як союзу конкретних осіб;

- утвердження почуття обов'язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім'ї;

- побудови сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки;

- забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.

        Сімейні правовідносини за своєю суттю є цивільними, оскільки відповідають ознакам цивільних відносин, встановлених ст. 1 ЦК України. Метою Сімейного кодексу є також забезпечення сімейного виховання, духовного та фізичного розвитку дитини. Для реалізації цієї мети Сімейний кодекс покладає на батьків обов’язок утримувати дитину (Глава 15), визначає особисті немайнові права дитини (Глава 13). В разі відсутності у дітей батьків, такі діти можуть бути усиновлені (Глава 18), взяті у прийомну сім’ю (Глава 201) або над такими дітьми може бути встановлений патронат (Глава 20).

Завдання Кодексу щодо подальшого зміцнення сім'ї не виключає існування права на розлучення. Держава заінтересована у збереженні лише такої сім'ї, яка б відповідала принципам моралі і вимогам закону. Відсутність почуттів любові і поваги, неможливість подолання непорозумінь, неприязні, ворожнечі — все це негативно відбивається на особистому житті подружжя і створює незадовільні умови для виховання дітей. Зрозуміло, що у таких випадках розірвання шлюбу є засобом нормалізації умов життя всіх членів сім'ї і захисту інтересів дітей.

Піклування про виховання дітей - одне з найважливіших завдань СК, який містить у собі значну кількість норм, які вирішують питання виховання дітей. Ці норми передбачають обов'язок батьків виховувати дітей, зобов'язують їх піклуватися про фізичний розвиток дітей, їх навчання, встановлює заходи впливу на осіб, які не виконують своїх обов'язків щодо виховання дітей, регулює відносини, що випливають з усиновлення неповнолітніх, а також з установлення над ними опіки та піклування з метою створення належних умов виховання дітей, які не мають батьків або залишилися без їх піклування.

Важливим завданням СК є охорона інтересів матері і дітей та забезпечення щасливого дитинства кожній дитині. Це завдання здійснюється встановленням норм, які, зокрема, спрямовані на зміцнення сім'ї — обов'язковість реєстрації шлюбу, запровадження, як правило, судового порядку розлучення в разі відсутності згоди подружжя на розлучення, а також у тому випадку, коли у сім'ї є неповнолітні діти. В інтересах матері і дитини закон забороняє чоловікові порушувати справу про розлучення під час вагітності і протягом одного року після народження дитини. Діти зберігають усі права щодо своїх батьків навіть і тоді, коли їх шлюб розірвано або визнано недійсним.

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика