^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. 0501603550, 0509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Робочий час та час відпочинку. Види робочого часу, облік робочого часу. Компенсація за роботу у вихідні та святкові дні. Правова допомога адвоката у випадках виникнення спорів з цих питань.

1.Робочий час та час відпочинку.

Робочий час - це час, упродовж якого працівник відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку організації й умов трудового договору повинен виконувати трудові обов'язки, а також інші періоди часу, які відповідно до законів і інших нормативно-правових актів належать до робочого часу.

Час відпочинку (неробочий час) - це проміжок часу, упродовж якого працівник відповідно до закону і правил внутрішнього трудового розпорядку звільняється від виконання своїх трудових обов'язків, визначених трудовим договором, і який він може використовувати на власний розсуд. Види часу відпочинку розрізняються залежно від тривалості та мети їх надання: перерви упродовж робочого дня (зміни) - загальні, спеціальні і додаткові; щоденний відпочинок (міжзмінні перерви); вихідні дні (щотижневий відпочинок); святкові і неробочі дні; відпустки.

Працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин.

2.Види робочого часу, облік робочого часу.

Види робочого часу розрізняються за його тривалістю: нормальна тривалість робочого часу (не може перевищувати 40 годин на тиждень), скорочена тривалість робочого часу (встановлюється для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень. Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, - не більш як 36 годин на тижден), неповний робочий час. Видами неповного робочого часу є: неповний робочий день; неповний робочий тиждень, поєднання неповного робочого дня та неповного робочого тижня.

   Для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. На тих підприємствах, в установах, організаціях, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п'ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем.

 При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.

      Конкретний режим робочого часу для категорій працівників чи окремих працівників встановлюється в організації і фіксується в локальних нормативних актах.

      Облік робочого часу - це фіксація відомостей про явку працівників на роботу і виконання ними трудових обов'язків упродовж встановленої тривалості робочого часу. Трудове законодавство передбачає такі види обліку робочого часу: щоденний, щотижневий, підсумований.

3.Компенсація за роботу у вихідні та святкові дні.

Робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках.

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

4.Правова допомога адвоката у випадках виникнення спорів з цих питань.

Консультації, складання запитів, процесуальних документів, позову, представлення інтересів в суді.

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика