^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. +380509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Загальні положення про негласні слідчі (розшукові) дії, види та підстави їх проведення.

Стаття 246. Підстави проведення негласних слідчих (розшукових) дій

  1. Негласні слідчі (розшукові) дії - це різновид слідчих (розшукових) дій, під час проведення яких не підлягають розголошенню,
  2. Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб.
  3. Рішення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій приймає слідчий, прокурор, або слідчий суддя за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором. Прокурор має право заборонити проведення або припинити подальше проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
  4. Виключно прокурор має право прийняти рішення про проведення такої негласної слідчої (розшукової) дії, як контроль за вчиненням злочину.
  5. У рішенні про проведення негласної слідчої (розшукової) дії зазначається строк її проведення, який може бути подовжений до 6,18 або 20 місяців.
  6. Проводити негласні слідчі (розшукові) дії має право слідчий, який здійснює досудове розслідування злочину, або уповноважені оперативні підрозділи Національної поліції та інші.

Стаття 247. Слідчий суддя, який здійснює розгляд клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій

  1. Розгляд клопотань, який віднесений до повноважень слідчого судді, здійснюється слідчим суддею Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційного суду області, міст Києва та Севастополя, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
  2. Розгляд клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів, працівників суду та правоохоронних органів може здійснюватися слідчим суддею Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційного суду області, міст Києва та Севастополя поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування.

У такому разі слідчий, прокурор звертаються з клопотаннями про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій до слідчого судді апеляційного суду, найбільш територіально наближеного до апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.

Стаття 248. Розгляд клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії

  1. Слідчий суддя зобов’язаний розглянути клопотання про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії протягом шести годин з моменту його отримання. Розгляд клопотання здійснюється за участю особи, яка подала клопотання, де зазначаються: короткий виклад обставин злочину, його правова кваліфікація; відомості про особу (осіб), місце , щодо яких необхідно провести негласну слідчу (розшукову) дію; обставини, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину; вид негласної слідчої (розшукової) дії та обґрунтування строку її проведення; обґрунтування неможливості отримання відомостей про злочин та особу в інший спосіб.

До клопотання слідчого, прокурора додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого подається клопотання.

  1. Слідчий суддя постановляє ухвалу про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо є достатні підстави .
  2. В ухвалі слідчого судді про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, крім загальних положень, повинно бути зазначено вид негласної слідчої (розшукової) дії та строк дії ухвали, який не може перевищувати 2 місяці. Потім строк може бути подовжений судом, але не може перевищувати максимальні строки досудового розслідування:

- двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика