^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакты
моб. 0501603550, 0681858919
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридические услуги предоставляются по адресу: г. Сумы, ул. Набережная р. Стрелки, д. 28, к. 1 (вход со двора)

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. Незаконне заволодіння транспортним засобом.

1.Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами.

          Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою -це  злочин проти безпеки руху та експлуатації транспорту, який полягає у безпосередньому порушенні правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту. Кримінальна відповідальність  настає, якщо потерпілому були нанесені середньої тяжкості, тяжке тілесне ушкодження або заподіяна смерть.

Безпосереднім об’єктом злочину є безпека руху та експлуатації автомобільного транспорту, життя і здоров’я особи.

Предметом злочину є всі види автомобілі, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби.

Об’єктивна сторона злочину включає три обов’язкові ознаки: 1)діяння – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспорту; 2) наслідки у вигляді заподіяння потерпілому середньої тяжкості ьта тяжких тілесних ушкоджень; 3) причинний зв’язок між порушенням правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту і зазначеними у статті наслідками.

Злочин є закінченим з моменту спричинення потерпілому середньої тяжкості  та тяжкого тілесного ушкодження або смерті, спричинення загибелі кількох осіб. Склад злочину є матеріальним.

Субєкт злочину – фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку і керує транспортним засобом, незалежно від того, чи має вона на це право.

Субєктивна сторона щодо наслідків характеризується необережною формою вини.

Кваліфікуючими ознаками злочину є спричинення загибелі кількох осіб – смерть хоча б двох потерпілих, що настала внаслідок порушення особою правил експлуатації машини під час однієї ДТП.

2.Незаконне заволодіння транспортним засобом.

      Під незаконним заволодінням транспортним засобом слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.

Основним безпосереднім обєктом злочину є контрольоване використання автомобільного транспорту, додатковими безпосередніми об’єктами є життя та здоров’я особи, право власності.

Об’єктивна сторона злочину характеризується діями з незаконного заволодіння транспортним засобом, тобто умисного, з будь-якою метою протиправного вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.

 Злочин визнається закінченим з моменту, коли транспортний засіб почав рухатись унаслідок запуску двигуна чи буксирування (матеріальний склад), а якщо заволодіння відбувається під час руху транспортного засобу – з моменту встановлення контролю над ними (матеріальний склад).

Суб’єкт злочину – фізична осудна особа, яка досягла 16-річного або 14-річного віку. Суб’єктивна сторона злочину характеризується умисною формою вини. Мотив і мета злочину можуть бути різними і на кваліфікацію не впливають.

Кваліфікуючими ознаками злочину є вчинення тих самих дій повторно; за попередньою змовою групою осіб; у поєднанні з насильством, що не є небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, або з погрозою його застосування; з проникненням у приміщення чи інше сховище; а також завдання значної матеріальної шкоди.

Незаконне заволодіння у будь-який спосіб деталями, вузлами, агрегатами транспортного засобу без мети заволодіння останнім не утворює складу злочину і має кваліфікуватися як викрадення предметів (крадіжка, грабіж тощо).

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика