^наверх

header

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Юридические услуги в городе Сумы и области.


Контакти
моб. +380509166575
e-mail: vivat.sumy@gmail.com

Юридическая консультация Толмачёвых.

Юридичні послуги надаються за адресою: м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б. 28, к. 1 (вхід з двору)

Послуги надають

                                                                                                   

Корисна інформація

Перегляд судових рішень Верховним Судом України. Надання адвокатом правової допомоги в таких справах. Судова практика Верховного Суду України (навести приклади конкретних рішень Верховного Суду України, якими вирішено питання неоднакового застосування судом (судами) касаційних інстанцій одних і тих самих норм матеріального права.

1. Перегляд судових рішень Верховним Судом України.

       Верховним Судом здійснюється перегляд у 2-х випадках 1) за нововиявленими або 2)виключними обставинами.

За нововиявленими обставинами ВС здійснює перегляд, коли під час розгляду ним було змінено або ухвалено нове рішення:

1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Заява подається протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про існування обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення, але не пізніше трьох років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили і подається до суду, який ухвалив судове рішення;

2) встановлений вироком або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, факт надання завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що призвели до ухвалення незаконного рішення у даній справі. Заява подається протягом тридцяти днів з дня, коли вирок (ухвала) у кримінальному провадженні набрав законної сили, але не пізніше десяти років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили;

3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, що підлягає перегляду. Заява подається протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким скасовано судове рішення, що стало підставою для ухвалення судового рішення, яке підлягає перегляду, не пізніше десяти років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили і подається до суду, який ухвалив судове рішення

За виключними обставинами ВС здійснює перегляд коли прийняв нове рішення або змінив старе:

1) встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, якщо рішення суду ще не виконане. Заява подається протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України;

3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено судове рішення. Заява подається протягом тридцяти днів з дня, коли вирок у кримінальному провадженні набрав законної сили.

Заява про перегляд судового рішення з підстави встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні даної справи судом подається до Верховного Суду і розглядається у складі Великої Палати на протязі 30 днів.

За результатами перегляду судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами Верховний Суд може також скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду першої чи апеляційної інстанції.

З набранням законної сили новим судовим рішенням втрачають законну силу судові рішення інших судів у цій справі.

2. Надання адвокатом правової допомоги в таких справах.

Адвокат, отримавши відомості щодо нововиявлених або виключних обставин, має право, у відповідності до норм ЦПК, підготувати та подати заяву про перегляд рішення до ВС за цими обставинами, а також прийняти участь у судовому засіданні, в якому розглядається ця заява.

3.Судова практика Верховного Суду України (навести приклади конкретних рішень Верховного Суду України, якими вирішено питання неоднакового застосування судом (судами) касаційних інстанцій одних і тих самих норм матеріального права.

        З 17.12.2017 р., в зв’язку зі змінами в кодексі, справи, з питань неоднакового застосування судом (судами) касаційних інстанцій одних і тих самих норм матеріального права Верховний суд вже не переглядає, оскільки він є касаційною інстанцією.

Copyrigcht © 2015 Юридическая консультация Толмачевых
Яндекс.Метрика